کریپتوبورسفارکس

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی

با نرم‌افزارهای دفترچه معامله‌گری، ترید آسان می‌شود

بارها از معامله‌گران حرفه‌ای بازارهای مالی مانند بورس، فارکس و ارز دیجیتال شنیده‌ایم که معامله‌گری در این بازارها تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد. اما وقتی آغاز به ترید در این بازارها می‌کنیم معمولا انتظارات ما برآورده نمی‌شوند و نمی‌دانیم چرا متضرر شده‌ایم یا به اهداف خود از ترید دست پیدا نکرده‌ایم.

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی دقیقا همان ابزاری است که در چنین زمانی به آن نیاز داریم، زیرا با ثبت اطلاعات ترید در آن و تجزیه و تحلیل این اطلاعات در طول زمان می‌توانیم خطاها و همچنین نقاط قوت خود را در زمان ترید شناسایی کنیم. در این مطلب از پارس ژورنال، برخی نرم‌افزارهای مشهور در این زمینه را معرفی کرده و آن‌ها را با پلتفرم‌های جامع تحت وب مقایسه می‌کنیم.

 

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی | معرفی نرم‌افزارهای دفترچه ترید و امکانات آن‌ها

چرا به اپلیکیشن ژورنال معاملاتی نیاز داریم؟

وقتی نام دفترچه‌های ترید به میان می‌آید برخی از افراد آن‌ها را دفترچه‌های خاطرات دوران نوجوانی مقایسه می‌کنند! البته این هم نوعی ثبت اطلاعات گذشته است اما اهداف بسیار مهم‌تری دارد. ایجاد یک بایگانی سوابق دقیق از تمام عملکردهای شما در زمان ترید برای ارائه یک نمای کلی از معاملات ضروری است. ابزارهای مختلفی برای ایجاد این بایگانی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به دفاتر ترید کاغذی، دفتر ترید ساخته شده با اپلیکیشن گوگل شیت یا اکسل و نیز اپلیکیشن اختصاصی دفاتر ترید برای موبایل و رایانه اشاره کرد. اما چرا به این ابزارها نیاز داریم؟ دلایل استفاده از اپلیکیشن دفترچه معامله‌گری را با هم مرور می‌کنیم.

ایجاد پایگاه داده

استفاده از اپلیکیشن دفترچه ترید با ثبت مداوم اطلاعات ترید مانند تاریخ معامله، ساعت معامله، اندازه موقعیت، حد سود و … شروع می‌شود. بنابراین شما در حال ایجاد یک پایگاه داده بسیار ارزشمند هستید که می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل رفتارهای ترید خود استفاده کنید.

تشخیص نقاط ضعف و قوت

اکثر ما بدون بازنگری نمی‌توانیم نقاط ضعف و قوت خود را در زمینه‌های مختلف زندگی از جمله در زمان ترید تشخیص بدهیم. اما با استفاده از اپلیکیشن دفترچه ترید این امکان را داریم که این نقاط را شناسایی کنیم. برای مثال اگر بدانید که 70 درصد از معاملات کوتاه مدت شما منجر به ضرر و 70 درصد از معاملات بلند مدت شما منجر به سود شده‌اند، قطعا می‌توانید روی معاملات بلند مدت خود سرمایه‌گذاری کنید.

 

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی | معرفی نرم‌افزارهای دفترچه ترید و امکانات آن‌ها

 

پیشگیری از اشتباهات تکرارپذیر

آیا زود وارد معامله می‌شوید؟ اندازه موقعیت را درست انتخاب می‌کنید؟ استراتژی خروج شما از معامله چه ایرادی دارد؟ با بررسی اسناد ترید ناموفق می‌توانید اشتباهات مکرر را شناسایی کرده و از بروز دوباره آن‌ها پیشگیری کنید.

انتخاب استراتژی

یک مزیت دیگر استفاده از اپلیکیشن ژورنال معاملاتی این است که می‌توانید اسناد ترید را بر اساس نوع استراتژی دسته‌بندی کرده و میزان موفقیت خود را در هر یک آن‌ها با هم مقایسه کنید. بنابراین به‌سادگی خواهید دانست که کدام استراتژی برای شما سودآوری بیشتر دارد تا از آن بیشتر از قبل استفاده کنید.

چگونه بهترین اپلیکیشن ژورنال معاملاتی را انتخاب کنیم؟

حتی اگر اهل یادداشت‌برداری با قلم و کاغذ باشید، باز هم برای تجزیه و تحلیل داده‌های ترید به رایانه، تلفن همراه و نرم‌افزارهای دفترچه ترید نیاز دارید. در زمان انتخاب نرم‌افزار باید به موارد مختلفی دقت کنید که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • نوع بازار: نرم‌افزارهای دفترچه ترید معمولا فقط برای یک یا چند بازار خاص طراحی می‌شوند
  • کارگزاری: برخی از نرم‌افزارهای دفترچه ترید می‌توانند اطلاعات را به‌طور مستقیم و خودکار از برخی از کارگزاری‌ها دریافت کنند
  • سبک و استراتژی معاملاتی: آیا تریدر روزانه هستید؟ معاملات فرکانسی را ترجیح می‌دهید؟ و …
  • راحتی کار با نرم‌افزار: رابط کاربری آسان و امکانات متعدد برای تنظیم دفترچه ترید از اهمیت بالایی برای همسویی با اهداف شما برخوردار هستند

معرفی اپلیکیشن‌های برتر ژورنال معاملاتی

گروهی از نرم‌افزارهای دفترچه ترید، در قالب بسته‌های اپلیکیشن اختصاصی و معمولا بر روی دی وی دی‌ها فروخته می‌شوند و یا در سایت ارائه‌دهنده قابل دانلود هستند. هزینه این بسته‌های نرم‌افزاری را باید در همان ابتدا بپردازید. هرچند ممکن است دارای نسخه‌های دمو برای آزمایش اپلیکیشن نیز باشند. اما نرم‌افزارهای مشهور دیگری نیز وجود دارند که با مدل‌های فریمیوم و قابلیت پرداخت درون‌برنامه‌ای و خرید اشتراک و موارد دیگر ارائه می‌شوند.

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی | معرفی نرم‌افزارهای دفترچه ترید و امکانات آن‌ها

برخی از این نرم‌افزارها را با هم بررسی می‌کنیم:

  • نرم‌افزار TraderVue: این اپلیکیشن دارای قابلیت‌هایی مانند فیلتر کردن و برچسب‌گذاری اسناد ترید، گزینه‌های چندارزی، دسترسی به منتورها و نیز گروه‌بندی اسناد ترید است و از بازارهای سهام و فارکس پشتیبانی می‌کند
  • نرم‌افزار TradingDiary Pro: نرم‌افزاری عالی برای پیگیری معاملات سهام است که گزارش‌های مختلفی را نیز برای تحلیل ترید ارائه می‌دهد. شناخت ابزارهای مالی ناموفق، تشخیص تصمیمات نادرست در زمان ترید و بهبود استراتژی از مزایای استفاده از این نرم‌افزار است
  • نرم‌افزار Edgewonk: این یک اپلیکیشن تحت وب است که از بازارهای مالی مختلفی مانند سهام و فارکس پشتیبانی می‌کند و سومین نسخه آن با امکانات مناسب در دسترس است

اپلیکیشن دفترچه ترید یا پلتفرم تحت وب؟

 

نرم‌افزارهای دفترچه معامله‌گری فراوانی این روزها در سطح وب در دسترس هستند که از نمونه‌های دیگر آن‌ها می‌توان به نرم‌افزار Tradiry، Stonk Journal، اپلیکیشن TradesViz، نرم‌افزار TraderSync، اپ AntSignals و نرم‌افزار StockCal اشاره کرد. این نرم‌افزارها نسبت به مدل‌های صفحه گسترده اکسل و گوگل شیت پیشرفته هستند؛ اما اگر به‌دنبال ابزارهایی با بیشترین امکانات هستید، ما به شما پلتفرم‌های جامع و تحت وب دفترچه ترید را پیشنهاد می‌کنیم. از مزایای این پلتفرم‌ها می‌توان به بیشترین امکانات برای ایجاد تنظیمات، دسترسی از طریق دستگاه‌های گوناگون، پلن‌های متنوع قیمت‌گذاری و … اشاره کرد.

اپلیکیشن ژورنال معاملاتی | معرفی نرم‌افزارهای دفترچه ترید و امکانات آن‌ها

 

پارس ژورنال؛ پلتفرم بی‌رقیب و جامع دفترچه معامله‌گری

پلتفرم‌های تحت وب عموما نقطه پایان پیشرفت‌های فناوری در حوزه دفترچه ترید هستند و پارس ژورنال نیز در همین گروه قرار می‌گیرد. پارس ژورنال یک دفترچه معامله‌گری است که می‌توانید در هر زمان و از طریق دستگاه‌های مختلف رایانه، لپ‌تاپ و تلفن همراه به آن دسترسی داشته باشید.

از این ابزار می‌توانید برای ایجاد اسناد ترید، ایجاد پرتفو، ایجاد استراتژی و موارد دیگر استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید با معرفی پلتفرم ما به تریدرهای دیگر از پورسانت‌های متنوع برخوردار شوید. برای بهره‌مندی از مزایای مختلف پارس ژورنال کافی است یکی از پلن‌های مقرون‌‌به‌صرفه ما را از طریق سایت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا