فارکسبورسکریپتو
داغ

ژورنال معاملاتی

پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

معامله‌گران برای موفقیت در بازارهای مالی از روش‌هایی مانند تحلیل بازارهای مالی و دارایی‌ها، مدیریت ریسک معاملات، انتخاب بهترین استراتژی‌ها و … استفاده می‌کنند. اما هیچ‌کدام از این موارد امکان بررسی عملکرد گذشته معاملاتی را برای شما ایجاد نمی‌کنند. در اینجا است که تمامی معامله‌گران در بازارهای مالی مختلف به یک ژورنال معاملاتی نیاز دارند. این ژورنال‌ها انواع مختلفی دارند که مزایای گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. پارس ژورنال برترین ژورنال معاملاتی ایرانی با پشتیبانی از زبان فارسی و مزایا و امکانات گوناگون است و مدیریت ریسک‌ها و افزایش سودآوری را برای شما تضمین می‌کند.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

ژورنال معاملاتی چیست؟

ژورنال معاملاتی ابزاری برای ثبت اطلاعات معاملات شما در بازارهای مالی است. این اطلاعات شامل مواردی مانند نوع بازار، نوع دارایی، روش معاملاتی، زمان ورود به معامله، زمان خروج از معامله و نتایج معاملات می‌شود. بنابراین این ژورنال‌ها را می‌توان خلاصه‌ای از تجارب معاملاتی شما دانست. از سوی دیگر این ژورنال‌ها می‌توانند دلایل انتخاب استراتژی‌های معاملاتی و یا عدم استفاده از آن‌ها را به شما نشان دهند.

ژورنال معاملاتی همچنین ابزاری برای نظم‌دهی و برنامه‌ریزی بهتر برای معاملات است و می‌تواند خلاصه‌ای از تجارب شما از هر استراتژی معاملاتی را ثبت کند. ایجاد یا استفاده از این ابزارها هزینه زیادی ندارد، درحالی‌که مزایای زیادی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران دارند. تجربه معامله‌گران حرفه‌ای نیز نشان می‌دهد این ژورنال عاملی موثر در کاهش اشتباهات در روند معاملات هستند.

مزایای استفاده از ژورنال‌های معاملاتی

ژورنال معاملاتی ابزاری قابل تنظیم است و می‌تواند دقیقا به همان اندازه که شما می‌خواهید دقیق باشد. برای مثال پارس ژورنال امکانات و ابزارهای فراوانی دارد و شما هر اندازه که داده‌های بیشتری را در آن صبت کنید، خروجی دقیق‌تری خواهید داشت.

مجله‌های معاملاتی ابزارهای شگفت‌انگیزی برای پیگیری پیشرفت شما در بازارهای مالی و همچنین در استفاده از استراتژی‌های معاملاتی جدید هستند. بنابراین با بررسی اطلاعات و گزارشات آن‌ها می‌توانید بررسی کنید که کدام اقدامات و عادت‌های معاملاتی و کدام تکنیک‌ها و استراتژی‌ها برای شما سودآوری بیشتری داشته‌اند. در ادامه برخی از مزایای استفاده از ژورنال معاملاتی را با هم مرور می‌کنیم.

امکان بررسی استراتژی‌های معاملاتی مختلف

ژورنال معاملاتی عاملی موثر در شناخت نقاط ضعف در معاملات و نیز یافتن راهکارهایی برای برطرف کردن آن‌ها است. برخی از معامله‌گران تصور می‌کنند یک استراتژی خاص برای آن‌ها بهترین است؛ اما اگر شما استراتژی‌های دیگر را امتحان نکنید نمی‌توانید از این موضوع مطمئن باشید. ژورنال در این مواقع مانند پشتیبانی برای موارد آزمون و خطا عمل می‌کند و نشان می‌دهد در استفاده از کدام استراتژی ضعف دارید. شما همچنین ممکن است بعد از شناخت نقاط ضعف، بخواهید تجربه معامله‌گران موفق در این استراتژی را بررسی کنید و امکان موفقیت خود را افزایش دهید و یا به‌طور کلی آن استراتژی را کنار بگذارید.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

گردآوری داده‌ها برای شناخت نقاط قوت شما در هر بازار

هر یک از بازارهای مالی دارای برخی از مزایای ذاتی هستند و معامله‌گران با تحقیق و تحلیل بازارها می‌توانند بازارهایی با پتانسیل سودآوری بالا را انتخاب کنند. با این حال این مزایای ذاتی لزوما به این معنا نیستند که شما در این بازار به موفقیت خواهید رسید. در مقابل، ثبت داده‌های معاملات شما در بازار، به شما نشان می‌دهد که شما متخصص کدام بازا، کدام صنعت یا کدام دارایی هستید.

برای مثال ممکن است متوجه شوید:

 • در بازار ارز دیجیتال بهتر از بازار بورس نتیجه می‌گیرید
 • سهام شرکت‌های خدمات مالی برای شما بهتر از سهام شرکت‌های نفتی است
 • در معاملات بیت کوین بهتر از معاملات اتریوم عمل می‌کنید

تعیین اهداف بعدی با استفاده از ژورنال معاملاتی

پیگیری دستیابی به اهداف معاملاتی فعلی تنها مزیت این ژورنال‌ها نیست. برای نمونه، شما با استفاده از پلتفرم پارس ژورنال می‌توانید پیشرفت خود را چارچوب زمانی بررسی کنید و سپس اهداف جدیدی را متناسب با پیشرفت خود انتخاب کنید. اطلاعات پارس ژورنال برای شما مشخص می‌کند که اگر می‌خواهید به هدف بعدی خود برسید باید روی چه مواردی کار کنید.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

امکان ثبت داده‌های معاملات مجازی

معامله‌گران مبتدی نیز می‌توانند از پلتفرم‌های مجله معاملاتی مانند پارس ژورنال استفاده کنند. اولین زمان استفاده می‌تواند دقیقا زمانی باشد که شما یک حساب دمو را در یک کارگزاری فارکس یا صرافی ارز دیجیتال باز کرده‌اید. بنابراین می‌توانید داده‌های معاملات مجازی خود در این حساب‌ها را نیز در ژورنال ثبت کنید و سپس به بررسی روند معاملاتی و نقاط ضعف و قوت خود بپردازید. حتی معامله‌گران باتجربه نیز می‌توانند برای بررسی عملکرد خود در معاملات مجازی در یک بازار جدید از این روش استفاده کنند.

نظارت بر رشد ارزش دارایی‌ها در بلند مدت

ژورنال‌های معاملاتی ابزارهای مطمئن برای بررسی معاملات در بازه‌های زمانی کوتاه مانند روش day trading هستند. با این حال از آن‌ها برای سرمایه‌گذاری‌ها بلند مدت نیز می‌توان استفاده کرد. در این روش کافی است شما به جای ثبت اطلاعات معاملات، تمامی اطلاعات مربوط به یک دارایی خاص مانند سهام را ثبت کنید که شامل تاریخچه قیمت، روندها و حتی ریسک‌های خرید این دارایی می‌شوند.

مدیریت ریسک؛ یکی از مهم‌ترین مزایای ژورنال معاملاتی

ریسک یک جنبه ذاتی از هر معامله است؛ با این حال تنها با مدیریت ریسک است که می‌توانید اشتباهات خود را کاهش دهید و ژورنال‌های معاملاتی ابزارهای بی‌نظیر برای کاهش ریسک هستند. داشتن یک ژورنال معاملاتی و ثبت روزانه داده‌ها به این معنا است که احتمال ورود به معاملات بدون برنامه‌ریزی قبلی کاهش می‌یابد. این وفاداری به استراتژی یکی از روش‌های موثر در کاهش ریسک معاملات است.

دسته‌بندی ژورنال‌های معاملاتی

ژورنال‌های معاملاتی را می‌توان به شیوه‌های گوناگونی دسته‌بندی کرد. دسته‌بندی بر اساس آنلاین یا آفلاین بودن؛ دسته‌بندی بر اساس فرمت مانند کتاب، فرم‌های چاپی، ژورنال اکسل، ژورنال گوگل شیت، نرم‌افزار ژورنال و پلتفرم‌های تحت وب؛ دسته‌بندی بر اساس بازار مانند ژورنال معاملاتی فارکس، ارز دیجیتال، بورس و …؛ دسته‌بندی بر اساس ثبت دستی داده‌ها یا انتقال خودکار داده‌ها از کارگزاری یا پلتفرم معاملاتی؛ با این حال تمامی آن‌ها دارای همان کارایی اساسی یعنی ثبت داده‌ها برای تحلیل و بررسی آن‌ها هستند.

تفاوت ژورنال معاملاتی آنلاین و آفلاین

ژورنال‌های معاملاتی به دو گروه آفلاین و آنلاین تقسیم‌بندی می‌شوند. ژورنال‌هایی که با فایل اکسل ساخته می‌شوند، ثبت دستی داده‌ها در دفاتر فیزیکی، کتاب ژورنال معاملاتی و نسخه‌های پرینت شده و … از جمله ژورنال‌های آفلاین هستند. همچنین پلتفرم‌های تحت وب، گوگل شیت و نرم‌افزارهای ژورنال از انواع ژورنال معاملاتی آنلاین هستند.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

مزیت نسخه‌های آنلاین در این است که می‌توانید از طریق دستگاه‌های مختلفی مانند: موبایل، رایانه شخصی و لپ‌تاپ و تبلت به آن‌ها دسترسی داشته باشید و از طریق پنل خود آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین پلتفرم‌های تحت وب ژورنال معاملاتی مانند پارس ژورنال دارای امکانات افزوده‌ای هستند که در ژورنال آفلاین به آن‌ها دسترسی ندارید.

ساخت ژورنال معاملاتی

برای ساخت ژورنال معاملاتی ابتدا باید نوع ژورنال را از انواع کاغذی، اکسل، گوگل شیت، نرم‌افزار و … انتخاب کنید. سپس باید تصمیم بگیرید که هر فرم از این ژورنال باید دارای چه ستون‌ها و ردیف‌هایی باشد. برای مثال ممکن است بخواهید این موارد را در ژورنال ثبت کنید:

 • تاریخ معامله
 • بازار مورد نظر
 • دارایی مورد نظر
 • زمان ورود به معامله
 • زمان خروج از معامله
 • استراتژی معاملاتی
 • ابزار معاملاتی
 • بلند مدت یا کوتاه مدت
 • نسبت پاداش به ریسک
 • یادداشت‌ها و موارد دیگر

در پایان نوبت به استفاده از ژورنال می‌رسد به این معنا که باید در زمان‌های معینی مانند پایان روز یا بلافاصله بعد از هر اقدام معاملاتی، اطلاعات را در ژورنال وارد کنید. مرحله بعدی نیز این است بدانید چگونه باید این اطلاعات را تحلیل کنید. برای مثال ژورنال‌های تحت وب می‌توانند داده‌های شما را به نمودارها تبدیل کنند تا بتوانید راحت‌تر آن‌ها را درک کرده و استراتژی معاملاتی خود را ارزیابی کنید.

ژورنال معاملاتی بورس

اگرچه ممکن است برخی از ژورنال‌های معاملاتی، به‌طور خاص برای یک بازار مانند بورس یا ارز دیجیتال یا موارد دیگر طراحی شوند اما به‌طور معمول اکثر این ژورنال‌ها برای استفاده در بازارهای مختلف مالی قابل تنظیم هستند. بازار بورس، همان بازاری است که دسترسی به معاملات سهام را برای شما از طریق کارگزاری‌های بورس امکان‌پذیر می‌کند و شامل بورس داخلی و بورس‌های خارجی می‌شود. پلتفرم پارس ژورنال با امکان تنظیم بالا این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که اطلاعات معاملات سهام را در بازارهای سهام دنیا در آن ثبت کنید.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

برخی از این بازارها عبارتند از:

 • بورس اوراق بهادار نیویورک
 • بورس سهام نزدک
 • بورس اوراق بهادار تهران
 • بورس اوراق بهادار سیدنی
 • بورس سهام فرانکفورت
 • بورس سهام هنگ کنگ
 • بورس اوراق بهادار توکیو
 • بورس اوراق بهادار پکن
 • بورس سهام بانکوک
 • بورس سهام هند
 • بورس سهام شانگهای

یکی از نکات مهم در زمینه استفاده از ژورنال معاملاتی سهام در این است که بتوانید از آن برای مدیریت ریسک در بورس استفاده کنید. ریسک در این بازار عموما به احتمال تفاوت بین سود واقعی و سود مورد انتظار گفته می‌شود. بنابراین شما باید بتوانید با استفاده از داده‌های معاملاتی خود از بروز ضررها در آینده پیشگیری کنید. برای مثال این امکان وجود دارد که موفقیت شما در سودآوری در سهام شرکت‌های فناوری به شما این هشدار را بدهد که بهتر است بخش دیگری از سرمایه‌ خود را نیز به این بخش هدایت کنید. بررسی موفقیت یا عدم موفقیت شما در برنامه‌ریزی و مدیریت سبد معاملاتی سهام نیز می‌تواند از مزایای استفاده از ژورنال معاملاتی بورس باشد.

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال به مجموعه پلتفرم‌هایی گفته می‌شود که امکان معاملات ارزهای دیجیتالی را برای شما فراهم می‌کنند. برخی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتالی نیز عبارتند از: بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، سولانا، لایت کوین، شیبا و … . بازار ارزهای دیجیتالی به نوسانات فراوان شهرت دارد و این نوسانات به‌طور همزمان، فرصت‌های معاملاتی و ریسک‌ها را افزایش می‌دهند. به‌همین دلیل هم استفاده از یک ژورنال معاملاتی قدرتمند مانند پارس ژورنال در این پلتفرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتالی از استراتژی‌های معاملاتی مختلفی استفاده می‌کنند. از جمله این استراتژی‌ها می‌توان به خرید و هولد ارزهای دیجیتالی، معاملات روزانه رمزارزها، استراتژی آربیتراژ، روش کپی تریدینگ، اسکالپینگ ارزهای دیجیتالی و تحلیل بنیادی توکن از جمله استراتژی‌های رایج در این بازار هستند. مزیت بزرگ استفاده از پلتفرم پارس ژورنال در این است که می‌توانید با استفاده از آن برای هر استراتژی معاملاتی یک بخش ویژه ایجاد کنید و داده‌های معاملاتی همان استراتژی را در آن ثبت کنید. بنابراین در طول زمان کاملا مشخص می‌شود که نقاط ضعف و قوت شما در هر استراتزی چیست و آیا نقاط ضعف شما قابل رفع هستند و یا بهتر است استراتژی دیگری را جایگزین این استراتژی کنید.

ژورنال معاملاتی فارکس

فارکس با اختلاف بسیار، بزرگ‌ترین بازار معاملاتی در جهان است. بعد از نوسانات اخیر بازار ارزهای دیجیتالی و افت شدید قیمت دارایی‌های آن، روزبه‌روز بر معامله‌گران ایرانی این بازار نیز افزوده می‌شود. مشهورترین معاملات در بازار فارکس، همان معاملات جفت ارزها هستند که در آن می‌توانید با استفاده از پیش‌بینی تفاوت قیمت بین ارزهای کشورهای مختلف درآمدزایی کنید. برای موفقیت در این معاملات، ژورنال معاملاتی ابزاری کارآمد است.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

برای مثال اطلاعات ژورنال می‌تواند به شما بگوید که در معاملات کدام جفت‌ارزها بهتر عمل می‌کنید و یا در استفاده از کدام استراتژی‌های فارکس موفق هستید. یکی از ویژگی‌های دیگر فارکس در این است که روش‌های معاملاتی متنوعی دارد و معامله‌گران متناسب با مهارت‌های خود در معامله‌گیری می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند.

برخی از این روش‌ها عبارتند از:

 • سرمایه‌گذاری در صندوق‌های etf
 • قراردادهای آپشن یا اختیار
 • معاملات فیوچرز
 • معاملات فوروارد
 • قراردادهای نقدی
 • معاملات CFD

نکته مهم این است که هر یک از این قراردادها و روش‌ها برای گروهی از معامله‌گران مناسب هستند و انتخاب آن‌ها به تجربه و مهارت‌های شما بستگی دارد. ژورنال معاملاتی بهترین ابزار برای این است که افراد بتوانند شخصیت معاملاتی خود مانند عادت‌های معامله، زمان‌های معامله، رفتارها و نحوه مدیریت هیجانات در بازارهای مالی از جمله فارکس را بشناسند. یکی دیگر رموز موفقیت در معاملات فارکس، انتخاب بهترین زمان برای معامله در این بازار است. برای این منظور شما باید سشن‌های معاملاتی این بازار را بشناسید که شامل این موارد می‌شوند:

 • سشن نیویورک: 8 صبح تا 5 بعد از ظهر EST (منطقه‌ی زمانی شرقی)
 • سشن لندن: 8 صبح تا 5 بعد از ظهر به‌وقت گرینویچ
 • سشن توکیو: 9 صبح تا 6 بعد از ظهر JST (زمان استاندارد ژاپن)

از طرف دیگر برخی افراد بهتری ساعات معامله در این بازار مالی را ساعت 4 تا 9 شب می‌دانند. با این حال شما می‌توانید به‌جای اعتماد به این بازه‌های زمانی از داده‌های واقعی معاملاتی خود استفاده کنید و صحت این موارد را بررسی کنید.

چگونه از ژورنال معاملاتی استفاده کنیم؟

بسیاری از معامله‌گران برتر دنیا اعتقاد دارند بدون استفاده از ژورنال معاملاتی پیشرفت پایدار در بازارهای مالی ناممکن است. زیرا تنها با ثبت داده‌های معاملاتی است که می‌توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و رشد کنید. اما چگونه باید از این ژورنال‌ها استفاده کنیم؟ در ادامه نحوه استفاده از این ژورنال‌های برای افزایش موفقیت در معاملات را مرور می‌کنیم.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

ثبت منظم داده‌های معاملات

استفاده مفید از ژورنال‌ معاملاتی تنها با ایجاد یک نظم کاری در ثبت داده‌ها ممکن است. بهترین روش این است که در هر روز، تمامی اطلاعات مربوط به معاملات همان روز را در بخش‌های تعیین شده در پلتفرم‌های این ژورنال‌ها وارد کنید. با وارد کردن این اطلاعات به‌طور روزانه بعد از مدتی، امکان ایجاد گزارش‌های ارزشمند برای شما ایجاد می‌شود و هرچه می‌گذرد، دقت نمودارها و گزارش‌ها نیز افزایش می‌یابد. بنابراین به‌سادگی می‌توانید اشتباهات و نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و از بروز دوباره اشتباهات پیشگیری کنید.

به الگوها دقت کنید

ابزارهای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند اندیکاتورها الگوهایی تکرارشونده را نشان می‌دهند. همانند این موضوع در ژورنال‌ها نیز وجود دارد. به این معنا که با بررسی اطلاعات آماری این ژورنال‌ها الگوهای اشتباهات و نقاط قوت را در معاملات خود شناسایی می‌کنند. برخی از اشتباهات ممکن است فقط یکبار رخ دهند. اما اشتباهاتی که تکرار می‌شوند همان نقاط ضعف اساسی شما هستند.

مثلا این که زود می‌فروشید، صبور نیستید، دیر می‌فروشید و تردید دارد، از معاملاتی را حجم بالا می‌ترسید یا بدون در نظر گرفتن ریسک‌ها از اهرم‌‌ها استفاده می‌کنید و ضررهای شما افزایش می‌یابند. بنابراین با شناسایی این الگوهای رفتاری می‌توانید برای پیشگیری از ایجاد دوباره آن‌ها برنامه‌ریزی کنید و یا حتی از خدمات منتورها برای ترک عادت‌های نادرست در معامله‌گری استفاده کنید.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

یک روش دیگر برای درک نقاط ضعف این است که ابتدا معاملات بازنده را در یک گروه قرار دهید و سپس تلاش کنید تا وجوه مشترک یا مشابه آن‌ها را دریابید و از اشتباهات رایج خود درس بگیرید. البته از همین روش نیز می‌توانید برای شناسایی نقاط قوت خود استفاده کنید.

تنظیمات معاملات را ردیابی کنید

هر سفارش و معامله‌ای در بازارهای مالی دارای تنظیمات مختلفی است. برای مثال ممکن است در یک پلتفرم از نوع سفارش اجرای بازار استفاده کنید. در موارد تنظیم در این سفارش می‌توان به اندازه پوزیشن معاملاتی بر اساس لات، تعیین گزینه‌های حد ضرر و حد سود و موارد دیگر اشاره کرد. موفقیت شما در استفاده از مزایای ژورنال معاملاتی به این بستگی دارد که بتوانید این تنظیمات را نیز در ستون‌های ژورنال ثبت کنید. زیرا در زمان مقایسه می‌توانید تمامی این موارد را در معاملات مختلف با هم مقایسه کنید. این یعنی متوجه می‌شوید که برای مثال آیا در انتخاب حد ضرر یا حد سود موفق هستید یا باید در این زمینه تجدید نظر کنید.

بررسی نسبت ریسک به پاداش

از دیگر مزایای استفاده از ژورنال‌های معاملاتی، امکان ثبت و بررسی نسبت ریسک به پاداش است. برای این کار باید با انواع ریسک مانند ریسک واقعی یا خالص و ریسک پویا آشنا باشید و مفهوم سود را نیز بشناسید. سپس با تعیین ریسک و پاداش، نسبت آن‌ها را مشخص کنید. تعیین این نسبت همچنین راهنمای شما در مدیریت ریسک برای معاملات بعدی است.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

امکانات ژورنال معاملاتی پارس ژورنال

ابزارهای مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک ژورنال معاملاتی ساده را ایجاد کنید که اکسل یکی از آن‌ها است. همچنین پلتفرم‌هایی وجود دارند که دارای امکاناتی متنوع و آماده برای استفاده هستند. با این حال نمونه‌های خارجی این پلتفرم‌های تحت وب یا فیلتر هستند، یا از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند و یا دارای پلن‌های گران‌قیمتی برای خرید اشتراک می‌باشند.

در مقابل، پارس ژورنال یک پلتفرم ایرانی تحت وب و مهندسی‌شده ژورنال معاملاتی است که اکثر مزایای پلتفرم‌های خارجی را در خود گردآوری کرده و در عین حال دارای هزینه اشتراک بسیار مقرون‌به‌صرفه است. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید داده‌های معاملات خود را ثبت و سپس عملکرد معاملاتی خود را تجزیه و تحلیل کنید.

برخی از امکانات و مزایای استفاده از این پلتفرم را با هم مرور می‌کنیم:

 • امکان مشاهده لیست معاملات آنلاین به‌طور مجزا برای هر بازار
 • ایجاد پرتفوی نامحدود و مدیریت آن برای تمامی بازارهای معاملاتی
 • امکان وارد کردن عکس و توضیحات مربوط به هر معامله
 • امکان انالیز پیشرفته هر پرتفو و بررسی هر نماد معاملاتی
 • امکان ایجاد لیست‌های معاملات برای هر استراتژی معاملاتی
 • امکان ساخت استراتژی معاملاتی شخصی
 • امکان ثبت قوانین مدیریت سرمایه و ایجاد چارچوب‌ها
 • امکان ایجاد آلارم‌ها و برای یادآوری بر اساس زمان‌بندی تعیین شده
 • برخورداری از بخشی به نام یادداشت‌ها برای ثبت مورد دیگر
 • امکان بایگانی داده‌های معاملاتی و بازیابی آن‌ها در هر زمان

منتورینگ معامله‌گری و امکان کسب درآمد از پارس ژورنال

اگرچه ژورنال معاملاتی ابزاری بی‌نظیر برای افزایش موفقیت شما در معاملات آنلاین و پیشگیری از اشتباهات و کاهش ریسک‌ها است؛ با این حال ما این امکان را نیز به پلتفرم خود افزوده‌ایم که بتوانید داده‌های معاملاتی خود را به معامله‌گران باتجربه نشان دهید و از تجارب آن‌ها نیز استفاده کنید. همچنین معامله‌گران باتجربه و حرفه‌ای بازارهای مالی مختلف می‌توانند با ثبت نام در این پلتفرم، به آموزش کاربران پلتفرم ما بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند. از سوی دیگر هر یک از معامله‌گران و منتورهای پارس ژورنال با معرفی پلتفرم ما به افراد دیگر، در صورت خرید اکانت توسط آن‌ها پورسانت دریافت می‌کنند.

 

ژورنال معاملاتی | پلتفرمی با امکانات منحصربه‌فرد برای انجام معاملات موفق

 

بهره‌مندی از تمام امکانات پارس ژورنال با خرید اکانت

پارس ژورنال یک ابزار معاملاتی پیشرفته است که معامله‌گران در سطوح مختلف تجربه از مبتدی تا پیشرفته می‌توانند داده‌های معاملات خود را در آن ثبت کنند. ثبت این داده‌ها این امکان را ایجاد می‌کند که تریدرها بتوانند عملکردهای خود را در هر بازار، هر استراتژی و در زمان خرید و فروش هر دارایی بررسی کنند و با شناسایی و پیشگیری از اشتباهات، سودآوری خود را تضمین کنند. پارس ژورنال همچنین پلتفرمی برای تعامل بین معامله‌گران و منتورهای معامله‌گری است و معامله‌گران مبتدی می‌توانند از این طریق دانش و مهارت‌های ترید خود را تقویت کنند. برای دریافت این خدمات کافی است اکانت پارس ژورنال را از طریق سایت ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا