کریپتوبورسفارکس

دانلود ژورنال ترید

با دانلود دفترچه معامله‌گری، ریسک معاملات را کاهش دهید

دفترچه معامله‌گری نقش مهمی را در برنامه‌های معاملاتی معامله‌گران حرفه‌ای برعهده دارد. از این ابزار می‌توان برای برنامه‌ریزی بهتر عملکردها، مستندسازی اطلاعات هر معامله و ثبت احساسات زمان ترید استفاده کرد. همچنین معامله‌گران با بررسی مداوم داده‌های معاملاتی می‌توانند از اشتباهات تکرارپذیر در معاملات خود پیشگیری کنند. در سطح وب، نمونه‌های قابل دانلود ژورنال ترید نیز در کنار پلتفرم‌های تحت وب در دسترس هستند. اما آیا این ابزارها کاربری هستند؟ در این مطلب به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

 

دانلود ژورنال ترید | آیا نسخه‌های قابل دانلود دفترچه ترید کاربردی هستند؟

 

چند نوع نسخه قابل دانلود دفترچه معاملاتی وجود دارد؟

به‌طور کلی 3 مدل از نسخه‌های قابل دانلود دفترچه معاملاتی وجود دارند. گروه اول در واقع فرم‌هایی طراحی شده برای چاپ و پرینت هستند تا با استفاده از آن‌ها بتوانید یک دفترچه معامله‌گری کاغذی را ایجاد کنید. گروه دوم، فایل‌های صفحه گسترده اکسل هستند. این مدل از دفترچه‌های معاملاتی توسط افرادی طراحی شده‌اند که بازار مالی مورد نظر را می‌شناسند و به نرم‌افزار اکسل تسلط دارند. این افراد، این فایل‌ها را به‌شکل رایگان یا پولی در دسترس متقاضیان قرار می‌دهند. گروه سوم نیز نرم‌افزارهای اختصاصی دفترچه معاملاتی هستند که امکانات بیشتری دارند.

دانلود ژورنال ترید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

به‌طور کلی تمامی معامله‌گران بازارهای مالی مختلف می‌توانند با استفاده از نمونه‌های مختلف دفترچه معاملاتی، عملکرد خود را در این بازارها بهبود ببخشند. برخی افراد تصور می‌کنند تنها معامله‌گران مبتدی به این ابزارها نیاز دارند. این در حالی است که بسیاری از مشهورترین معامله‌گران در سراسر دنیا استفاده از این ابزارها را به‌عنوان رمز موفقیت خود در بازار معرفی کرده‌اند. بنابراین شما با هر سطحی از تجربه به استفاده از این ابزارها نیاز خواهید داشت.

دفترچه معاملاتی دقیقا چه کاربردی دارد؟

دفترچه معاملاتی سندی است که هر کاری را که به‌عنوان یک معامله‌گر انجام می‌دهید، در آن ثبت می‌کنید که می‌تواند شامل تغییر تکنیک‌های معاملاتی، انتخاب استراتژی جدید، تجزیه و تحلیل داده‌های بازار، مدیریت ریسک و … باشد. تنها دشواری استفاده از این ابزارها این است که باید بعد از هر معامله، اطلاعات معامله را در آن یادداشت کنید. با عادت دادن خود به این کار، یک بایگانی ارزشمند برای شما ایجاد می‌شود که شما در برابر ضررهای جبران‌ناپذیر ایمن می‌کند و همچنین سود شما را از معاملات تا حد بسیار بالایی افزایش می‌دهد.

 

دانلود ژورنال ترید | آیا نسخه‌های قابل دانلود دفترچه ترید کاربردی هستند؟

 

برخی از دلایل استفاده از این ابزارها عبارتند از:

 • مسئولیت‌پذیری شما را افزایش می‌دهد
 • شما را به تریدری منظم و فعال تبدیل می‌کند
 • به شما در شناخت استراتژی‌های سودآور کمک می‌کند
 • به شما در تجزیه و تحلیل بهتر برای افزایش دقت در زمان معامله می‌کند
 • نقاط ضعف و قوت معامله‌گری شما را به شما نشان می‌دهد

آیا دانلود فرم‌های قابل چاپ دفترچه معاملاتی مفید است؟

اگر می‌خواهید برای اولین بار با یک نمونه از دفترچه معامله‌گری آشنا شوید می‌توانید یک فرم قابل چاپ را بررسی کنید. با پرینت گرفتن تعدادی از این فرم یک دفترچه معامله‌گری کاغذی ایجاد می‌شود. اما یادتان باشد، این نسخه‌ها به‌هیچ‌وجه کاربری نیستند و فقط برای آشنایی با مفهوم دفترچه معاملاتی مناسب می‌باشند. زیرا اولا این نسخه‌ها قابل تغییر و تنظیم نیستند. در عین حال فاکتورهای بسیار کمتری را می‌توانید در آن‌ها ثبت کنید.

چرا دانلود ژورنال ترید اکسل برای معامله‌گران کافی نیست؟

نرم‌افزار اکسل برنامه‌ای کاربردی و البته بسیار قدیمی است که از آن‌ می‌توان برای امور مختلفی در محیط کسب‌وکار استفاده کرد. از این نرم‌افزار می‌توان برای ثبت و دسته‌بندی داده‌های مختلف کسب‌وکار و نیز معامله‌گری استفاده کرد. این نرم‌افزار همچنین می‌تواند محاسبات ریاضی را انجام دهد. برخی از افرادی که به این نرم‌افزار تسلط دارند، فایل‌های اکسل قابل دانلود دفترچه معاملاتی را ایجاد کرده و آن‌ها را در دسترس متقاضیان قرار می‌دهند. اما استفاده از این فایل‌ها نیز برای تریدرها کاربردی نیست. اما به چه دلیل؟

دانلود ژورنال ترید | آیا نسخه‌های قابل دانلود دفترچه ترید کاربردی هستند؟

 

دلایل کاربردی نبودن این فایل‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 • اکسل یک نرم‌افزار دفترچه معاملاتی نیست و فقط از برخی امکانات آن برای بهینه‌سازی معاملات استفاده شده است
 • برای ایجاد تنظیمات در فایل‌های اکسل باید حتما کار با آن را آموزش دیده باشید
 • این فایل‌ها دارای مکان مناسبی برای ثبت اطلاعات تشریحی مانند احساسات زمان معامله نیستند

دانلود نرم‌افزار ژورنال ترید یا ثبت نام پلتفرم تحت وب؟

نرم‌افزارهای دفترچه معاملاتی، ابزارهای پیشرفته و اختصاصی هستند که با هدف ثبت اطلاعات معاملات و تجزیه و تحلیل آن‌ها توسط معامله‌گران توسعه داده شده‌اند. این نرم‌افزارها در انواع دسکتاپ و موبایلی برای دانلود در دسترس هستند. بدون شک این نرم‌افزارها امکانات بسیار بیشتری نسبت به نسخه‌های اکسل و دفترجه معاملاتی کاغذی دارند اما اگر به‌دنبال بهترین ابزار هستید، پلتفرم‌های تحت وب دفترچه معامله‌گری، برترین ابزارها هستند.

دانلود ژورنال ترید | آیا نسخه‌های قابل دانلود دفترچه ترید کاربردی هستند؟

در ادامه دلایل برتری پلتفرم‌های تحت وب را نسبت به نرم‌افزارها بررسی می‌کنیم:

 • نرم‌افزارها اطلاعات معاملات شما را در دستگاه ذخیره می‌کنند و این ویژگی، ایمنی اسناد شما را کاهش می‌دهد
 • پلتفرم‌های تحت وب، اطلاعات معاملات شما را در فضای ابری ذخیره می‌کنند و از ایمنی بالاتری برخوردار هستند
 • اگر یک نرم‌افزار موبایلی دفترچه معاملاتی را دانلود و نصب کنید، دیگر از طریق رایانه به آن دسترسی نخواهید داشت و برعکس
 • با ثبت نام در یک پلتفرم تحت وب می‌توانید از طریق انواع دستگاه‌ها مانند رایانه شخصی، لپ‌تاپ، موبایل و تبلت به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشید
 • نرم‌افزارهای دفترچه معاملاتی معمولا فقط برای یک بازار مالی طراحی شده‌اند اما پلتفرم‌ها معمولا بازارهای بیشتری را پوشش می‌دهند. البته برای بررسی این مورد حتما باید در مورد ابزار مورد نظر خود تحقیق کنید

 

پارس ژورنال جامع‌ترین امکانات را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد

دانلود فایل‌های اکسل یا فرم‌های قابل چاپ دفترچه معاملاتی کاغذی، روشی برای ایجاد آشنایی اولیه با این ابزار مهم معامله‌گری است. اما این نسخه‌ها کاربردی نیستند و اطلاعات کمتری را نسبت به پلتفرم‌های تحت وب این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهند.

پارس زورنال یک پلتفرم تحت وب جامع دفترچه معاملاتی است. در این ابزار می‌توانید مهم‌ترین داده‌های معاملاتی خود را ثبت کنید و با بررسی مداوم آن‌ها از اشتباهات زمان ترید پیشگیری کنید. برای استفاده از این ژورنال کافی است همین الان در سایت ما ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا