کریپتو
داغ

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال

ژورنال ترید یا همان مجله معاملاتی ارز‌های دیجیتال

یادگیری و استفاده از ژورنال معاملاتی یکی از اولین اقداماتی است که معامله‌گران مبتدی پیش ورود به بازار ارز دیجیتال باید انجام دهند. استفاده از این ژورنال‌ها همچنین عادت تریدرهای موفق بازار رمزارز است. زیرا ثبت داده‌های معاملات در ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال باعث می‌شود که بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را در معاملات شناسایی کنید و ریسک معاملات را نیز کاهش دهید. بنابراین ثبت داده‌ها در پارس ژورنال یکی از عوامل تضمین موفقیت شما در بازار ارز دیجیتال است.

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال چیست؟

ژورنال یا مجله معاملاتی ابزاری برای ثبت سابقه فعالیت‌های شما در بازار رمزارز است. این ژورنال‌ها معمولا دارای داده‌های کلیدی معاملات مانند تاریخ معامله، ساعت معامله، نوع رمزارز، حجم معامله، قیمت‌های ورودی و خروجی، دلایل معامله و هر نوع یادداشت مرتبط دیگر هستند. این ژورنال‌ها همچنین انواع گوناگونی دارند و برای مثال می‌توانند آفلاین یا آنلاین باشند. پارس ژورنال یکی از قوی‌ترین انواع ژورنال‌های معاملاتی آنلاین است و بهترین شرایط را برای پیگیری و بررسی معاملات برای شما ایجاد می‌کند.

هدف از ایجاد دفتر یادداشت معاملاتی ارز دیجیتال چیست؟

هدف اساسی از ایجاد یک مجله معاملاتی رمزارز این است که تریدرها و حتی هولدرهای این بازار بتوانند عملکرد معاملاتی خود را در طول زمان بررسی کنند. این یعنی با استفاده از این ابزارها می‌توانید الگوهای رفتاری خود را در زمان معاملات شناسایی کنید که شامل اقدامات درست و نادرست هستند. بنابراین می‌توانید بر اساس تجربیات ثبت شده در ژورنال، اشتباهات خود را اصلاح کنید. علاوه‌براین، تریدرهای ارز دیجیتال می‌توانند با استفاده از این ابزارها، بینش‌های ارزشمندی در مورد میزان کارایی استراتژی‌ها و تکنیک‌های معاملاتی به‌دست بیاورند و رویکردی منظم و سیستماتیک داشته باشند.

ژورنال معاملاتی روزانه رمزارز چیست؟

ترید روزانه رمزارز یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌ها در این بازار است. در این استراتژی تریدرها ارزهای دیجیتالی مختلف را خریداری می‌کنند اما آن‌ها را برای مدت زیادی نگه نمی‌دارند. بنابراین همه‌چیز به نوسانات اندک قیمت در همان مدت کوتاه بستگی دارد. اگرچه سود هر معامله در این روش اندک است، اما تریدرهای روزانه با افزایش تعداد معاملات در شبانه‌روز، سود خود را افزایش می‌دهند. مجله معاملاتی روزانه ارز دیجیتال، ابزاری برای ثبت اطلاعات در این استراتژی ترید است.

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

ژورنال‌های معاملاتی روزانه رمزارز نیز مانند دیگر انواع این ژورنال‌ها شامل اطلاعات مختلفی در مورد هر معامله هستند و حتی می‌توان اطلاعات دیگری مانند شرایط بازار، رویدادهای خبری و سایر عوامل را نیز به آن‌ها اضافه کرد. مزیت استفاده از این ژورنال‌ها در این است که معامله‌گران می‌توانند موثر بودن یا نبودن تحلیل‌ها، استراتژی‌ها و تکنیک‌های خود را ارزیابی کنند.

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟

استفاده از یک مجله معاملات ارز دیجیتال و ثبت منظم و مداوم اطلاعات در آن می‌تواند بازده قابل توجهی برای معامله‌گران داشته باشد. همین‌جا خوب است به این مساله اشاره کنیم که قیمت اشتراک ابزارهای آنلاین ژورنال معاملاتی از جمله اشتراک پارس ژورنال بسیار پایین است؛ اما در طول زمان سود مالی بسیار زیادی برای تریدرهای بازار ارز دیجیتال دارد. بنابراین با خرید اشتراک پارس ژورنال می‌توانید یک استراتژی موفق معاملاتی ایجاد کنید و از اشتباهات تکرارشونده در طولانی‌مدت پیشگیری کنید. در ادامه برخی از مزایای مجله معاملاتی ارز دیجیتال را با هم مرور می‌کنیم.

بهبود در عملکرد معاملاتی

حتی تریدرهای باتجربه نیز ممکن است در معاملات خود دچار برخی از اشتباهات شوند. اگر شما رفتارهای معاملاتی اشتباه خود را شناسایی کنید این امکان وجود دارد که بتوانید از آن‌ها پیشگیری کنید. مجله‌های معاملاتی ارز دیجیتال، تمامی سوابق معاملات شما را در خود دارند. بنابراین می‌توانید به‌سراغ معاملات ناموفق بروید و دلایل شکست خود را ارزیابی کنید.

در ادامه متوجه می‌شوید که برخی از اشتباهات شما تکرارشونده هستند و مانند الگویی در معاملات شما دیده می‌شوند. مثلا ممکن است پیش از تکمیل شدن یک الگو در نمودار، در مورد آن تصمیم گرفته باشید یا ممکن است در مدیریت هیجانات ناموفق عمل کرده باشید. بنابراین در هر مورد می‌توانید یک برنامه برای اصلاح رفتارها و عادات نادرست معاملاتی خود ایجاد کنید.

افزایش نظم کاری و مسئولیت‌پذیری

ثبت اطلاعات در ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال، باعث می‌شود که تریدرها با نظم بیشتری به معامله بپردازند. این نظم می‌تواند شامل ساعات معامله، تعداد معامله، توجه بیشتر به تنظیمات سفارش، وفاداری به استراتژی ترید و مواردی از این دست باشد. وقتی این موارد به عادات معامله‌گری تبدیل شوند، دیگر شاهد رفتارهای مبتنی‌بر احساسات نیز نخواهیم بود.

مدیریت ریسک بهتر

ژورنال معاملاتی رمزارز به تریدرها کمک می‌کند تا ریسک‌های معاملاتی را به‌طور موثر ارزیابی و مدیریت کنند. این یعنی تریدرها می‌توانند با ثبت دقیق اندازه هر معامله، نقاط ورود به معامله و خروج از آن و دیگر جزئیات، نسبت ریسک با ریوارد را نیز بررسی کرده و بنابر این تحلیل، در حجم معامله و یا استراتژی مدیریت ریسک، تغییراتی را ایجاد کنند.

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

مدیریت احساسات در زمان معاملات

بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای پیش از انجام معاملات، هیجانات موجود در بازار مانند ترس و طمع را شناسایی می‌کنند. با این حال این افراد نیز ممکن است در زمان انجام معاملات خود تحت تاثیر همین هیجانات باشند. استفاده از مجله معاملاتی ارز دیجیتال، راهکاری برای پیشگیری از خرید و فروش ارز دیجیتال بنابراین احساسات مدیریت نشده است. این ابزارهای ارزیابی عملکرد در معاملات ارز دیجیتال همچنین اعتماد به نفس شما افزایش می‌دهند. زیرا گاهی اوقات برای سودآوری به اعتماد به نفس کافی برای ریسک کردن نیز نیاز دارید.

آزمودن استراتژی‌های مختلف در بازار ارز دیجیتال

سودآوری از بازار ارز دیجیتال نیازمند آشنایی با استراتژی‌های مختلف معامله در این بازار دارد. آموختن و آزمودن این استراتژی‌ها به‌ویژه اهمیت بالایی برای مبتدیان این بازار دارد. در بازار رمزارز استراتژی محبوب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند که انتخاب آن‌ها به موارد مختلفی مانند ریسک‌پذیری، زمان اختصاص‌یافته برای کار معامله‌گری در شبانه‌روز، میزان تجربه معامله‌گر و … بستگی دارد.

برخی از محبوب‌ترین استراتژی‌ها در این زمینه عبارتند از:

 • استراتژی اسکالپینگ
 • معاملات معکوس
 • معاملات مومنتوم
 • استراتژی فیدینگ
 • نوسان‌گیری روزانه
 • استراتژی محدوده نوسان
 • نقاط طلایی و تقاطع مرگ
 • استراتژی آربیتراژ
 • معاملات الگوریتمی

تفاوتی ندارد که تریدر حرفه‌ای هستید یا مبتدی، وقتی برای اولین‌بار یک استراتژی را آزمایش می‌کنید، یک تریدر مبتدی در آن استراتژی به‌شمار می‌آیید. دفتر معاملات رمزارز ابزاری بی‌نظیر برای ارزیابی عملکرد شما در هر یک از استراتژی‌ها است. برای مثال شما می‌توانید تمامی اطلاعات معاملات خود در استراتژی جدید را ثبت کنید. این کار مزایای مختلفی دارد. اول این‌که می‌توانید روند پیشرفت خود را در استفاده از آن استراتژی پیگیری کنید. دوم این که می‌توانید اشتباهات خود را برطرف کنید. سوم این‌که می‌توانید عملکرد خود را در استراتژی‌های مختلف بررسی کنید و بهترین استراتژی را برای خود انتخاب کنید.

انواع ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال

برای ساخت ژورنال معاملاتی رمزارز باید ابتدا با انواع آن آشنایی داشته باشید. مدل سنتی این ژورنال‌ها همان ژورنال‌هایی هستند که بر روی کاغذ آن‌ها را به‌طور دستی ایجاد می‌کنید. مثلا می‌توانید یک دفترچه یادداشت یا سررسید را انتخاب کنید و اطلاعات هر معامله را در آن ثبت کنید. این نوع از ژورنال در گروه ژورنال معاملاتی رمزارز کاغذی قرار می‌گیرد. البته ژورنال کاغذی می‌تواند از نوع چاپی نیز باشد و کتاب معاملاتی ارز دیجیتال یکی از آن‌ها است که سابقه ثبت شده در فایل‌های اکسل یا … را که برای مدت طولانی گردآوری شده‌اند و آن‌ها را پرینت گرفته‌اید، در خود جای می‌دهد.

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

مدل دیگر این ژونال‌ها، ژورنال‌هایی هستند که در صفحات گسترده اکسل ایجاد می‌شوند. این ژورنال‌ها کارایی بیشتری دارند با این حال تنظیمات آن‌ها کمی دشوار است و از ابزارها و امکانات متعدد ژورنال معاملاتی رمزارز آنلاین برخوردار نیستند.

کار با ژورنال‌های کاغذی و اکسل عموما زمان‌بر است و در ضمن نمی‌توان به خوبی از آن‌ها استفاده کرد. پیشنهاد ما استفاده از ژورنال‌های معاملاتی آنلاین از انواع پلتفرم‌های تحت وب و نرم‌افزارها است. این ابزارها کارایی بسیار بیشتری دارند. برای مثال پلتفرم پارس ژورنال امکانات بسیار متنوعی برای ایجاد صفحاتی قابل تنظیم دارد و شما می‌توانید سابقه معاملات ارز دیجیتال خود را در استراتژی‌های مختلف به تفکیک استراتژی یا نوع ارز دیجیتال و … در آن ثبت کنید.

چه اطلاعاتی در ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال ثبت می‌شوند؟

تصور کنید در حال ایجاد یک فایل اکسل هستید که بتوانید در آن اطلاعات معاملات ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید. هر معامله دارای اطلاعات متنوعی است. اما ما باید کدام داده‌ها در یک مجله معاملاتی ارز دیجیتال ثبت کنیم؟

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

برخی از اطلاعاتی که می‌توان آن‌ها را در یک دفتر معاملاتی رمزارز ثبت کرد با هم مرور می‌کنیم:

 • تاریخ معامله
 • ساعت معامله در شبانه‌روز
 • نوع ارز دیجیتال
 • صرافی واسطه
 • زمان ایجاد پوزیشن
 • زمان خروج از معامله
 • نوع استراتژی ترید
 • پلتفرم معامله
 • نسبت ریسک به ریوارد
 • نوع سفارش
 • جزئیات اجرای معامله
 • اندازه معامله یا اندازه موقعیت
 • حد سود و حد ضرر
 • دلیل شما برای ورود به معامله
 • دلیل شما برای خروج از معامله
 • یادداشت‌های دیگر

چطور یک ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال را ایجاد کنیم؟

بازار ارز دیجیتال بازاری پرنوسان است که فرصت‌های معاملاتی فراوانی را برای تریدرهای ارز دیجیتال ایجاد می‌کند. ورود به این بازار نیازمند آشنایی افراد با مفاهیم پایه‌ای این بازار، روش کار با نمودارهای تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال بازار و موارد دیگر دارد. با این حال نمودارها و معیارهای تحلیل بنیادی فقط به شما در پیش‌بینی بازار و قیمت دارایی‌ها کمک می‌کنند و ارزیابی عملکرد گذشته شما تنها به کمک ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال ممکن است. اما مراحل ایجاد این ژورنال‌ها چیست؟

 

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

این مراحل را با هم مرور می‌کنیم:

 • تعیین نوع ژورنال: قدم اول برای ساخت ژورنال این است که نوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ می‌خواهید آنلاین یا آفلاین باشد، می‌خواهید کاغذی یا دیجیتالی باشد، فایل اکسل را ترجیح می‌دهید یا پلتفرم تحت وب را
 • تعیین اطلاعات برای ثبت در ژورنال: در بخش قبل نمونه‌هایی از اطلاعات را برای شما فهرست کردیم که می‌توانید برای آن‌ها در ژورنال، ستون ایجاد کنید. البته پلتفرم‌های تحت وب دارای صفحاتی هستند که برخی موارد در آن‌ها ثبت شده است و در عین حال‌ می‌توانید ستون‌های جدیدی نیز به آن‌ها اضافه کنید
 • ثبت اطلاعات معاملات در ژورنال: یک ژورنال خالی کاربردی ندارد و ثبت نامنظم معاملات نیز کارایی ژورنال را کاهش می‌دهد. بنابراین باید یک برنامه کاری دقیق ایجاد کنید و اطلاعات هر معامله ارز دیجیتال را در ژورنال خود ثبت کنید. هرچه زمان می‌گذرد و ژورنال غنی‌تر می‌شود، ارزیابی رفتارهای معامله‌گری شما آسان‌تر می‌شود و اطلاعات دقیق‌تری ایجاد می‌شوند

مزایای استفاده از مجله معاملاتی پارس ژورنال برای معاملات ارز دیجیتال

پارس ژورنال یک دفترچه آنلاین برای ثبت تمامی سوابق معاملات شما در بازار رمزارز است. هم تریدرهای مبتدی و هم تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند از این پلتفرم برای ارزیابی عملکرد خود در این بازار استفاده کنند. پارس ژورنال همچنین ابزاری برای انتخاب بهترین استراتژی‌های معامله در این بازار است.

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال | تجربه معاملات موفق کریپتو با پارس ژورنال

در ادامه برخی از مزایای این پلتفرم را با هم مرور می‌کنیم:

 • امکان ایجاد لیست‌های مختلف برای معاملات رمزارزهای مختلف
 • امکان ایجاد لیست‌ها برای هر استراتژی در بازار رمزارز
 • امکان ایجاد پرتفوی نامحدود
 • امکان تجزیه و تحلیل رفتارهای معاملاتی
 • امکان برنامه‌ریزی پیام‌های هشدار و ایجاد برنامه زمانی برای آن‌ها
 • برخورداری از برگه‌های یادداشت برای ثبت موارد کیفی و توضیحات
 • بایگانی کردن تمامی سوابق و امکان بررسی آن‌ها در هر زمان
 • امکان ثبت قوانین مدیریت سرمایه
 • امکان آپلود عکس برای هر معامله مانند عکس نمودارها

پارس ژورنال یکی مزیت رقابتی نیز نسبت به اکثر پلتفرم‌های داخلی و خارجی دفترچه معامله‌گری دارد. ما این پلتفرم را به بستری برای ارتباط بین معامله‌گران حرفه‌ای در قالب منتورهای بازار رمزارز با معامله‌گران مبتدی تبدیل کرده‌ایم. بنابراین تریدرهای مبتدی می‌توانند سوابق معاملات خود را به منتورها نشان دهند و منتورها نیز از این طریق مواردی مانند اشتباهات رایج، مدیریت ریسک و … را ارزیابی کرده و این معامله‌گران را راهنمایی می‌کنند.

 

با پارس ژورنال، موفقیت خود را در بازار رمزارز تضمین کنید

پارس ژورنال یک دفترچه معاملاتی است که از آن می‌توان در تمامی بازارهای مالی بزرگ دنیا از جمله بازار ارز دیجیتال، فارکس و سهام استفاده کنید. تمامی تریدرها در سطوح مختلف تجربه می‌توانند اکانت پلتفرم ما را با قیمت مقرون‌به‌صرفه خریداری کنند و با استفاده از آن ریسک معاملات رمزارز را کاهش دهند، از بروز اشتباهات مکرر پیشگیری کنند، روند پیشرفت خود را پیگیری کنند و از سودهای کلان در این بازار بهره‌مند شوند. برای دریافت این خدمات کافی است اکانت پارس ژورنال را از طریق سایت ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا