بورسفارکسکریپتو

سایت ژورنال معاملاتی

سایت دفترچه ترید؛ ابزاری برای تجربه معاملات سودآور

از نکات کلیدی موفقیت در معامله‌گری در بازارهای مالی می‌توان به آموزش، استراتژی، انضباط و تمرین اشاره کرد. سایت ژورنال معاملاتی، پلتفرمی است که در شما به موفقیت در تمامی این موارد کمک می‌کند. با این حال هنوز هم تریدرهای بسیاری با این پلتفرم‌ها آشنا نیستند؛ برای مثال نمی‌دانند آن‌ها چه مزایای برای ترید دارند یا کدام اطلاعات را باید در آن‌ها ثبت کنند. بنابراین در این مطلب از پارس ژورنال به معرفی مزایا و نحوه کار با این پلتفرم‌ها می‌پردازیم.

 

سایت ژورنال معاملاتی | پلتفرمی که شما را به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل می‌کند

 

سایت ژورنال معاملاتی چیست؟

دفترچه‌های معامله‌گری دارای قالب‌های مختلفی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به ابزارهای صفحه گسترده مانند زوهو شیت، اکسل، گوگل شیت و اورنوت، نرم‌افزارهای دسکتاپ و موبایل و نیز سایت‌ها یا پلتفرم‌های تحت وب دفترچه ترید اشاره کرد. سایت دفترچه ترید کامل‌ترین ابزار در این زمینه است که امکان ثبت تمامی داده‌های معامله و نیز احساسات زمان معامله و نکات دیگر را برای شما ایجاد می‌کند.

چرا به استفاده از سایت ژورنال معاملاتی نیاز داریم؟

تفاوتی ندارد که شما در کدام بازار مالی در حال فعالیت هستید؛ برای موفقیت در هر کدام از این بازارها شما به ابزاری برای ثبت و بایگانی اطلاعات ترید برای رجوع دوباره به آن‌ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت خود نیاز دارید. در ادامه با برخی از مزایای استفاده از این پلتفرم‌ها آشنا می‌شویم.

تریدر موفق، در مدیریت احساسات به‌خوبی عمل می‌کند

همه تریدرها می‌خواهند معاملاتی سودآور را تجربه کنند؛ با این حال میزان پذیرش ریسک در آن‌ها متفاوت است. پذیرش ریسک با یک عنصر احساسی یعنی طمع یا امید به کسب سود ارتباط دارد. با این حال اگر بخواهید بر اساس احساسات عمل کنید، نتیجه کار در اکثر موارد نامطلوب و گاهی فاجعه‌آفرین است! در زمان ترید، احساسات دیگری نیز مانند ناامیدی، ترس از ضرر، ترس از نوسانات سریع و … دخیل هستند. با ثبت نام در سایت دفترچه ترید و ثبت تمامی احساسات زمان ترید و بررسی این نکات بعد از معامله، هم احساسات خود را بهتر می‌شناسید و هم در مدیریت آن‌ها موفق‌تر عمل خواهید کرد.

درک تعداد و زمان بهتر برای معامله

سایت دفترچه ترید، یک بایگانی کامل از معاملات شما در بازارهای مالی است. از جمله داده‌های مهم ثبت شده در سایت می‌توان به تاریخ ترید، ساعت ترید و نیز تعداد ترید در روز، هفته و ماه اشاره کرد. این داده‌های برای تریدرهای روزانه اهمیت بیشتری دارند. زیرا آن‌ها با بررسی تاریخی این موارد می‌توانند بهترین ساعت ترید در روز، بهترین روز هفته برای معامله و نیز تعداد مناسب ترید در روز را شناسایی کنند.

مزایای دیگر سایت دفترچه ترید

ثبت نام در سایت دفترچه ترید و خرید پلن‌های این پلتفرم‌ها مزایای فراوانی دارد. اولا قیمت اشتراک‌های این پلتفرم‌ها نسبت به بسیاری از ابزارهای تحلیلی و … ارزان‌تر است. این درحالی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از ضررهای جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید و سود خود را نیز افزایش دهید.

 

سایت ژورنال معاملاتی | پلتفرمی که شما را به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل می‌کند

 

برخی از مزایای دیگر سایت دفترچه ترید عبارتند از:

 • امکان انتخاب بهترین استراتژی برای ترید
 • امکان شناسایی بهترین تنظیمات سفارش
 • امکان مدیریت بهینه ریسک
 • پیشگیری از خطاها و تمرکز بر روی نقاط قوت

کدام داده‌های ترید برای ثبت در سایت اولویت دارند؟

میزان مزایای سایت دفترچه ترید، ارتباط مستقیمی با اطلاعاتی دارد که در آن ثبت می‌کنید. البته نظم شما در وارد کردن این اطلاعات نیز اهمیت بالایی دارد؛ زیرا هر چه میزان اسناد ترید در این سایت افزایش می‌یابد، تجزیه و تحلیل، نتایج دقیق‌تری را ایجاد می‌کند.

 

سایت ژورنال معاملاتی | پلتفرمی که شما را به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل می‌کند

 

در ادامه با برخی از مهم‌ترین داده‌های مورد نیاز برای ثبت در این سایت‌ها آشنا می‌شویم:

 • قیمت‌های ورودی و خروجی
 • حد ضرر و حد سود
 • اندازه موقعیت معامله
 • جهت معامله
 • استراتژی ترید
 • تاریخ و ساعت ترید
 • عکس‌هایی از نمودارها
 • نرخ موفقیت (درصد معاملات سودآور)
 • نسبت ریسک به پاداش
 • سود مورد انتظار
 • سود نهایی

چگونه شروع به کار با سایت ژورنال معاملاتی کنیم؟

منظور ما در اینجا نکاتی است که باید در زمان استفاده از سایت دفترچه ترید مدنظر قرار دهید. اولین کار این است که از فهرستی که در بخش قبل برای اطلاعات ترید برای شما ایجاد کردیم، مهم‌ترین موارد را بر اساس اولویت و سبک معاملات خود انتخاب کنید و بر این اساس پس از هر معامله، این داده‌ها را در سایت دفترچه ترید ثبت کنید.

توجه داشته باشید، مواردی که در بالا ذکر کردیم شامل اعداد و ارقام هستند اما شما باید نکات تشریحی بسیاری را نیز در قالب یادداشت‌ها و موارد دیگر به سایت اضافه کنید که از جمله آن‌ها می‌توانیم از احساسات پیش از ترید، در زمان ترید و بعد از آن، دلایل ورود به معامله، دلایل خروج از معامله، نکات تحلیل‌های بنیادی و فنی و موارد دیگر نام ببریم.

نکته مهم بعدی ایجاد یک برنامه زمان‌بندی برای وارد کردن داده‌ها و ایجاد یک برنامه‌ زمان‌بندی دیگر برای بررسی داده‌ها است. برای مثال برخی از افراد حتی پیش از ورود به معامله، اهداف خود از معامله را در سایت دفترچه ترید می‌نویسند. برخی دیگر بلافاصله بعد از هر معامله به‌سراغ سایت می‌روند و ورودی‌ها را ثبت می‌کند و برخی دیگر نیز، پایان روز کاری را به ثبت داده‌های تمامی معاملات اختصاص می‌دهند.

 

سایت ژورنال معاملاتی | پلتفرمی که شما را به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل می‌کند

 

توجه داشته باشید، ایجاد برنامه زمان‌بندی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها به‌‌اندازه نظم بالا در وارد کردن اطلاعات اهمیت دارد. این برنامه زمان‌بندی به میزان تریدهای شما در بازه‌های زمانی (روزانه، هفتگی و ماهانه) بستگی دارد. برای مثال تریدرهای روزانه باید در فواصل کمتری به سایت مراجعه کنند.

ثبت نام در سایت پارس ژورنال؛ کلید ورود به باشگاه ثروتمندان

یک ویژگی مشترک در بین اکثر معامله‌گران موفق در طول تاریخ، ثبت داده‌های معامله‌گری و بررسی آن‌ها برای رفع نقاط ضعف و ارتقا مهارت‌های معامله‌گری است. شما نیز اگر می‌خواهید درصد تریدهای موفق خود را در بازارهای مالی افزایش دهید می‌توانید در سایت پارس ژورنال ثبت نام کنید. پارس ژورنال برترین پلتفرم دفترچه ترید تحت وب ایرانی است که امکانات متعددی مانند ایجاد یادداشت‌های انجام شده، ایجاد سند پرتفو، ثبت آسان داده‌های ترید، تنظیمات مختلف و امکان ارتباط با منتورهای بازارهای مالی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای بهره‌مندی از این مزایای کافی است یکی از پلن‌های پلتفرم ما را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا