فارکس
داغ

فارکس اسکالپینگ

فارکس اسکالپینگ؛ روشی سودده اما نیازمند دقت

راهبردهای معاملاتی اسکالپینگ در بازار فارکس بسیار محبوب هستند. این معاملات مستلزم نگه داشتن پوزیشن معاملاتی برای مدتی بسیار کوتاه و بستن آن در ازای سودی کم می‌باشند. در دنیای فارکس، تریدهایی که تارگت‌های زیر هشت پیپ دارند، اسکالیپینگ نام دارند. بدین ترتیب معامله‌گر می‌تواند بدون روبرو شدن با هزینه سواپ، سریع کسب سود کند. در این مطلب قصد داریم به معرفی فارکس اسکالپینگ بپردازیم.

 

word image 1993 4 - وبلاگ پارس ژورنال

مشخصات فارکس اسکالپینگ

اسکالپینگ یکی از راهبردهای معامله پربسامد است که برای کسب سود از چندین معامله در یک بازه زمانی کوتاه استفاده می‌شود. اسکالپر به معامله‌گر استفاده‌کننده از راهبرد اسکالپینگ گفته می‌شود که به شکل میان روز چندین معامله انجام می‌دهد. برای معامله‌گرانی که تازه شروع به معامله می‌کنند، این راهبرد معاملاتی بسیار پرریسک است؛ چون وضعیت روند معمولا در چارت‌های کوتاه‌مدت پرتلاطم است و بدین ترتیب به سختی می‌توان آن را پیش‌بینی کرد. مشخصات فارکس اسکالپینگ عبارتند از:

  • بازار: فارکس
  • جفت ارز: تمامی جفت ارزها
  • تایم‌فریم: تایم‌فریم‌های پایین (مانند M15 و پایین‌تر از آن)

 

چالش‌های فارکس اسکالپینگ

روش اسکالپینگ به عنوان یکی از سخت‌ترین شیوه‌های تریدری شناخته می‌شود؛ زیرا در این روش تریدر باید مرتب به چارت نگاه کند و در هر لحظه آماده انجام معاملات باشد. البته از آنجایی که خیلی از معامله‌گران از سفارشات لیمت یا استاپ استفاده می‌کنند، سختی فارکس اسکالپینگ تا حد زیادی هموار می‌شود. اسکالپرها باید تصمیمات ورود و خروج معامله خود را خیلی سریع بگیرند. این نکته، یکی از خصوصیات بارز یک تریدر اسکالپ است.

در بین اسکالپرها، معمولا افرادی که موفق به گرفتن سودهای مستمر می‌شوند، ابتدا روند بازار را با یک تحلیل درست، تشخیص می‌دهند و سپس سعی می‌کنند معاملات اسکالپ خود را در جهت روند اصلی بازار انجام دهند. این ترفند البته باعث می‌شود در زمان‌هایی که بازار بر خلاف پیش‌بینی آنها حرکت می‌کند، بتوانند با امید بیشتری منتظر برگشت قیمت به نفع خودشان باشند. البته نباید از گذاشتن حد ضرر هم غافل شد.

 

word image 1993 5 - وبلاگ پارس ژورنال

حجم معاملات در روش فارکس اسکالپینگ

معمولا تریدرهای اسکالپر در مقایسه با سایرین، در معاملات خود در حجم‌های بالاتری پوزیشن باز می‌کنند. در چنین حالتی از حجم و اهرم بالا به منظور گرفتن سود از نوسانات کوچک استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، اسکالپرها سعی می‎‌کنند کم بودن مقدار پیپ یا حرکت قیمتی را با استفاده از اهرم و حجم بالاتر جبران کنند.

اسکالپرها معتقد هستند که تعداد ترید بیشتر، لات بالاتر و سرعت عمل بیشتر در هنگام تصمیم‌گیری برای ترید، رمز بدست آوردن سودهای بیشتر است. این افراد بر این باور هستند که چون از حد سود با مقدار پیپ کمتری بهره می‌برند، از این رو شانس سود گرفتن‌های متوالی بیشتری به نسبت باقی روش‌ها وجود دارد.

البته باید گفت که برخی از روش‌های اسکالپینگ به دلیل اینکه سیگنال‌های بیش از حدی صادر می‌کنند، تریدرها هر روز به صورت مداوم با حجم‌های پایین معاملات خود را انجام می‌دهند و به همان میزان سود مطلوب می‌رسند. ذکر این نکته لازم است که تعداد ترید زیاد در هر روز معاملاتی، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد و در بلند مدت، این سبک از کار دشوار خواهد بود.

 

انواع معاملات اسکالپینگ در فارکس

در فارکس اسکالپینگ، معامله‌گر می‌تواند چندین معامله با حجم‌های مختلف به شکل همزمان باز کند و سعی داشته باشد از هر نوسان قیمتی کوچک، سود کسب کند. میزان سود می‌تواند در این حالت به چندین پیپ برسد. در ادامه مطلب به برخی از مهم‌ترین معاملات فارکس اسکالپینگ اشاره می‌کنیم.

 

word image 1993 6 - وبلاگ پارس ژورنال

فارکس اسکالپینگ با اخبار

در زمان انتشار اخبار اقتصادی مهم، میزان نوسانات و حجم معاملاتی افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق می‌تواند از چند دقیقه تا حتی چند ساعت طول بکشد. چنین رویدادی می‌تواند بهترین اتفاق ممکن برای معامله‌گران اسکالپ باشد؛ هر چند که کسب سود با این استراتژی معاملاتی می‌تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد. در این خصوص دو راه برای باز کردن پوزیشن و سودگیری وجود دارد که عبارتند از:

  • قرار دادن دستورات معاملاتی مخالف چند دقیقه قبل از انتشار داده‌های اقتصادی مهم و لغو کردن معامله ضررده پس از این انتشار
  • ورود به چندین معامله کوتاه‌مدت در جهت حرکت شاخص برای جفت ارزهایی که به شکل مستقیم با هم همبستگی دارند. این استراتژی باید در نخستین دقایق انتشار اخبار اقتصادی پیاده‌سازی شود

 

پیپسینگ (Pipsing)

راهبرد معاملاتی پیپسینگ (Pipsing) سودده‌ترین و در عین حال پرریسک‌ترین استراتژی است. معامله در یک بازه زمانی مانند M1 انجام می‌شود و برای چند دقیقه باقی می‌ماند. شاید به دست آوردن سود در حد یک یا دو پیپ برای معامله‌گر اسکالپ کافی باشد؛ چرا که در استراتژی اسکالپ از حداکثر اهرم (گاهی وقت‌ها تا ۱:۱۰۰۰) استفاده می‌شود.

اسکالپینگ میان‌مدت

راهبرد معاملاتی اسکالپینگ میان‌مدت مستلزم باز کردن تعداد نسبتا کمی پوزیشن است و زمان نگه داشتن هر پوزیشن حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه می‌باشد. در این راهبرد از تایم‌فریم M5 استفاده می‌شود و معامله‌گر خودش اندازه اهرم را مشخص می‌کند.

اسکالپینگ با تحلیل چندین تایم‌فریم

این راهبرد زمانی استفاده می‌شود که معامله در روند کوتاه‌مدت انجام شود و امکان معکوس شدن روند در هر لحظه وجود داشته باشد. بدین ترتیب پس راهبردهای معاملاتی روند در تایم‌فریم ساعتی نمی‌تواند در اینجا مفید باشد. این روند می‌تواند در زمان ایجاد یک توقف کوتاه قبل از انتشار اخبار مهم اقتصادی به وجود بیاید. همچنین این روند ممکن است در زمان هم‌تراز شدن موقت قدرت معاملاتی خریداران و فروشندگان به وقوع بپیوندد. استفاده از این راهبردهای اسکالپ مستلزم شناسایی شروع روند در تایم‌فریم‌های H1-H4 از طریق اندیکاتورهای روند یا اوسیلاتورهای تاییدکننده است. پس از شناسایی روند جاری، امکان تحلیل بازار و گرفتن سیگنال در تایم‌فریم M5 وجود خواهد داشت.

 

word image 1993 7 - وبلاگ پارس ژورنال

 

فارکس اسکالپینگ می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد

فارکس اسکالپینگ یکی از راهبردهای معاملاتی است که برای معامله‌گران با مهارت متوسط و رو به بالا می‌تواند مناسب باشد. برخی از افراد روش اسکالپینگ را بسیار سودده می‌دانند و برخی دیگر آن را بسیار پرخطر قلمداد می‌کنند. بهترین کار این است که قبل از شروع اسکالپینگ، معامله‌گر روی آن تمرین کند و عملکرد خود را در یک اکانت دمو بهبود بخشد.

پارس ژورنال یک ژورنال معاملاتی آنلاین است. ما در پارس ژورنال به شما کمک می‌کنیم تا تمامی معاملات خود از جمله فارکس اسکالپینگ را به طور دقیق ثبت کنید تا بتوانید روند معاملاتی خود را ثبت کنید و همچنین با مراجعه به معاملات ضررده و بررسی سوابق، علت آنها را پیدا کنید.

 

سوالات متداول

منظور از فارکس اسکالپینگ چیست؟

فارکس اسکالپینگ یکی از راهبردهای معامله پرنوسان است که برای کسب سود چندین پوزیشن در یک بازه زمانی کوتاه باز و بسته می‌شوند.

مهم‌ترین راهبردها برای فارکس اسکالپینگ چه مواردی هستند؟

از میان مهم‌ترین راهبردها برای فارکس اسکالپینگ می‌توان به اسکالپینگ با اخبار، پیپسینگ، اسکالپینگ میان‌مدت و اسکالپینگ با تحلیل چندین تایم‌فریم اشاره کرد.

فارکس اسکالپینگ برای چه معامله‌گرانی مناسب است؟

با توجه به ریسک موجود در فارکس اسکالپینگ و اینکه لازم است معامله‌گر در زمان کوتاهی تصمیم‌گیری کند، این راهبرد معاملاتی برای معامله‌گران سطح متوسط و رو به بالا مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا