کریپتو
داغ

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

با ژورنال نویسی در ارز دیجیتال، شانس موفقیت خود را افزایش دهید

استفاده از تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال تنها راه موفقیت در بازارهای مالی بین‌المللی مانند ارز دیجیتال نیست. بلکه شما باید از انواع ابزارهای موجود برای افزایش شانس موفقیت معاملاتتان استفاده کنید. از جمله این ابزارها می‌توان به مدیریت ریسک، روانشناسی بازار، استراتژی‌های معاملاتی و ژورنال معاملاتی اشاره کرد. ژورنال نویسی در ارز دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا رویکردی منضبط برای معاملات خود داشته باشید از تصمیم‌گیری احساسی در زمان معامله ارزهای دیجیتال خودداری کنید. در این مطلب از پارس ژورنال، با مزایا و روش ژورنال نویسی در ارز دیجیتال آشنا می‌شویم.

 

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟

تقریبا تمام معامله‌گران حرفه‌ای از یک یا چند استراتژی معاملاتی مشخص استفاده می‌کنند. اما اگر شما به هر دلیل نمی‌توانید به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید، باید داده‌های مربوط به معاملاتتان را ثبت کنید. اینجاست که ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال کاربرد پیدا کرده و به شما این امکان را می‌دهد تا داده‌های معاملاتتان را به شکل منظم ثبت کنید.

این ژورنال‌ها، داده‌ها و نتایج معاملاتتان را به‌صورت دسته‌بندی شده ثبت می‌کنند و شما می‌توانید خلاصه‌ای کامل از تجربه معاملاتی خود در اختیار داشته باشید. جدا از عملکرد بازار، شما با مرور این داده‌ها می‌توانید پتانسیل معاملات خود را ارزیابی کرده و میزان موفقیت آن‌ها را بسنجید.

با ژورنال نویسی در ارز دیجیتال، شما می‌توانید اشتباهات خود را پیدا کرده و متوجه شوید که کدام مراحل را اشتباه انجام داده‌اید. از طرف دیگر، با استفاده از داده‌های این ژورنال می‌توانید از واکنش‌های اشتباه مشابه در معاملات آینده خود اجتناب کنید.

برخی از مزایای ژورنال نویسی در ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

  • پیدا کردن نقاط ضعف و قوت استراتژی معاملاتی
  • جلوگیری از تصمیم‌گیری اشتباه در موقعیت‌های خاص
  • کاهش ریسک معاملات
  • پیدا کردن نقاط قوت و افزایش انگیزه برای معاملات بعدی
  • پیدا کردن الگوهای تکرارپذیر و موفق در معاملات ارز دیجیتال

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

برای ژورنال نویسی در ارز دیجیتال شما باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. قطعا اولین مرحله انتخاب یک پلتفرم مناسب برای ژورنال‌نویسی است. پلتفرمی که قیمت مناسبی داشته و استفاده از آن نیز آسان باشد. نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه کاربرد دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به اکسل اشاره کرد. اما پلتفرم‌های اختصاصی برای ژورنال نویسی در ارز دیجیتال گزینه‌های بهتری هستند. چرا که به‌صورت اختصاصی برای این کار طراحی شده‌اند و می‌توانند مسیر ژورنال‌نویسی را ساده‌تر کنند. در ادامه با مراحل ژورنال نویسی در ارز دیجیتال آشنا می‌شویم.

 

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

انتخاب یک پلتفرم مناسب برای ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

برای انتخاب یک پلتفرم مناسب ژورنال نویسی در ارز دیجیتال، شما باید به برخی پارامترها توجه داشته باشید. در مرحله اول، این پلتفرم باید از زبان فارسی پشتیبانی کند تا شما به ترجمه نیاز نداشته باشید. از طرف دیگر هزینه خرید اشتراک این پلتفرم‌ها نیز اهمیت بالایی دارد. برای مثال پلتفرم ژورنال‌نویسی ارز دیجیتال پارس ژورنال در کنار ارائه قابلیت‌های متنوع، قیمت بسیار مناسبی نیز دارد و برای معامله‌گران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال یک گزینه‌ ایده‌آل به‌شمار می‌آید.

وارد کردن داده‌های اصلی

در مرحله اول ژورنال نویسی در ارز دیجیتال، شما باید داده‌های اصلی مانند پلتفرم معاملاتی (بیت کوین، اتریوم و …) را وارد کنید. باید اشاره کرد که ثبت این داده‌ها اهمیت زیادی دارد، به‌خصوص اگر قصد معامله چندین رمزارز مختلف را داشته باشید.

تاریخ و زمان معامله

مرحله بعدی برای ژورنال‌نویسی در ارز دیجیتال، وارد کردن داده‌های مربوط به تاریخ و زمان معامله است. این مرحله نیز اهمیت بالایی دارد. چرا که ارزهای دیجیتال در هر روز و ساعت، قیمت مشخصی دارند. به همین خاطر برای بررسی شرایط معاملات خود، باید به تاریخ و زمان دقیق انجام معامله دسترسی داشته باشید تا بتوانید عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

وارد کردن موقعیت معامله

تفاوتی ندارد که وارد موقعیت‌های کوتاه یا بلند می‌شوید، در هر صورت باید داده‌های مربوطه را در ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال خود وارد کنید. چرا که برای ارزیابی مجدد استراتژی معاملاتی، به این داده‌ها نیاز دارید. همچنین اگر به سراغ یک موقعیت لانگ می‌روید، باید بدانید که در چه شرایطی هستید تا در زمان بستن معامله با مشکل خاصی مواجه نشوید.

 

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

حجم معامله

برای درک میزان ریسکی که در یک معامله خاص پذیرفته‌اید، باید حجم معامله را ثبت کنید. برای مثال فرض می‌کنیم که شما 100 دلار سرمایه اولیه در کیف پول خود دارید و 70 دلار آن را به خرید یک رمزارز خاص مانند بیت کوین اختصاص می‌دهید. در این صورت شما 70 درصد از سرمایه اولیه خود را در معرض ریسک قرار داده‌اید که مقدار زیادی به‌شمار می‌آید. ثبت حجم معامله به شما کمک می‌کند تا در آینده بدانید که باید چقدر از سرمایه اولیه خود را در معرض ریسک قرار دهید.

قیمت ورود و خروج

یکی دیگر از مراحل مهم ژورنال‌نویسی در ارز دیجیتال، قیمت ورود به معامله و خروج از آن است. همچنین شما می‌توانید مقدار استاپ لاس خود را نیز در ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال خود وارد کنید. ثبت این داده‌ها به شما کمک می‌کند تا در ادامه بتوانید به شکلی دقیق، عملکرد خود را بررسی کنید.

میزان سود و ضرر معامله

در مرحله آخر ژورنال نویسی در ارز دیجیتال، شما باید میزان سود یا ضرر خود از هر معامله را ثبت کنید. معاملاتی که با سود همراه بوده‌اند، جزو معاملات موفق شما به‌شمار می‌آیند و معاملات همراه با ضرر، جزو شکست‌های شما هستند. به همین خاطر برای بررسی عملکرد و جلوگیری از انجام اشتباهات در معاملات آینده، میزان سود و ضرر شما از هر معامله باید کاملا مشخص باشد.

ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

بعد از ژورنال نویسی در ارز دیجیتال باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

بعد از ژورنال‌نویسی در ارز دیجیتال، نوبت به ارزیابی عملکرد می‌رسد. در ابتدا باید بگوییم که هیچ ژورنال معاملاتی بی‌نقص و الگویی وجود ندارد و هر معامله‌گر باید مطابق با استراتژی معاملاتی و سبک کار خود، ژورنال خود را تهیه کند. بعد از اتمام نگارش ژورنال معاملاتی ارز دیجیتال، معامله‌گران باید الگوهای موفق را شناسایی و از آن‌ها در معاملات بعدی خود استفاده کنند. همچنین با شناسایی الگوها و اقدامات اشتباه، باید برای دوری از آن‌ها در معاملات بعدی خود تلاش کنند. در نهایت شما با ژورنال‌نویسی در ارز دیجیتال می‌توانید به معامله‌گر بهتر و موفق‌تری تبدیل شوید.

 

پارس ژورنال؛ برترین پلتفرم برای ژورنال نویسی در ارز دیجیتال

اگر به دنبال ژورنال‌نویسی در ارز دیجیتال هستید و به دنبال یک پلتفرم مقرون‌به‌صرفه و در دسترس می‌گردید، پارس ژورنال را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما با استفاده از پلتفرم ما می‌توانید یک دفترچه معاملاتی ارز دیجیتال حرفه‌ای ایجاد کرده و معاملات خود را با موفقیت کامل انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا