فارکس

بهترین استراتژی فارکس

معامله سودآور و مطمئن با استفاده از بهترین استراتژی فارکس

برای کسب موفقیت در بازارهای مالی نیازمند به استفاده از یک استراتژی معاملاتی مناسب هستید. این نقشه راه به شما کمک می‌کند تا سود بیشتری را در یک بازه زمانی کسب کنید و ریسک کمتری را متحمل شوید. در این بین استراتژی‌های سودآور بسیار زیادی وجود دارند که پیروی کردن از آن‌ها می‌تواند شرایط را برای تریدر در بازارهای مالی گوناگون دگرگون کند. با استفاده از بهترین استراتژی فارکس همیشه می‌دانید چه زمانی وارد معامله شوید و چه زمانی آن را ترک کنید تا در پایان بیشترین سود ممکن را کسب کرده باشید. در این مطلب با بهترین استراتژی فارکس ، ویژگی‌های آن و چگونگی یافتن این نقشه راه آشنا می‌شویم.

word image 2144 1 - وبلاگ پارس ژورنال

بهترین استراتژی فارکس چیست

استراتژی فارکس به مجموعه قوانین و مقررات گفته می‌شود که معامله‌گر با استفاده از آن‌ها بهترین زمان ورود به معامله، چگونگی مدیریت پروسه و بهترین زمان خروج را شناسایی می‌کند. شما با استفاده از این استراتژی می‌توانید فرایندهای پیچیده که درک آن‌ها دشوار و زمان‌بر است را به راحتی بشناسید و بیشترین استفاده را از ابزارهای موجود در بازار فارکس ببرید.

انواع استراتژی‌های فارکس را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • استراتژی فارکس بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال
 • استراتژی فارکس بر اساس باندهای بولینگر
 • استراتژی فارکس بر اساس میانگین‌های متحرک
 • استراتژی فارکس بر اساس آنالیزهای تکنیکال و الگوهای قیمت
 • استراتژی فارکس بر اساس اصلاحات فیبوناچی
 • استراتژی فارکس بر اساس کندل استیک
 • استراتژی معاملاتی بر اساس ترند
 • استراتژی معاملاتی اسکالپینگ
 • استراتژی معاملاتی بر اساس تحلیل بنیادی

شما باید با توجه به شخصیت و الگوهای خود بهترین استراتژی معاملاتی را پیدا کنید. به طور کلی معامله‌گران پس از پیدا کردن بهترین استراتژی فارکس به آن پایبند باقی می‌مانند تا نتایج مطلوب را کسب کنند. اگر به تازگی وارد بازار فارکس شده‌اید بهترین استراتژی برای شما ساده‌ترین آن است. به این ترتیب با مشاهده داده‌های گوناگون سردرگم نخواهید شد و اطلاعات بیش از اندازه را بر روی چارت‌ها مشاهده نمی‌کنید. بنابراین بهترین گزینه انتخاب یک استراتژی ساده و در ادامه تغییر آن با در نظر گرفتن نیازها و تجربیات کسب شده در طول معاملات است.

word image 2144 2 - وبلاگ پارس ژورنال

بهترین استراتژی فارکس برای کسب حداکثر سود

برخی از استراتژی‌های فارکس می‌توانند سود بیشتری را به حساب شما منتقل کنند. این نوع استراتژی‌ها محبوبیت بسیار زیادی دارند و به باور بسیار بهترین استراتژی فارکس به شمار می‌روند. البته باید توجه داشته باشید که برای کار کردن با آن‌ها به پارامترها و اندیکاتورهای خاص نیاز پیدا می‌کنید یا در یک شرایط ویژه کارایی بیشتری دارند. در ادامه با بهترین استراتژی فارکس برای کسب سود آشنا می‌شویم.

استراتژی اسکالپینگ “Bali”

استراتژی محبوب Bali را می‌توان در منابع معاملاتی و وبسایت‌های مختلف پیدا کرد. طبق این استراتژی اسکالپینگ که برای بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت طراحی شده است برای معاملات روزانه بسیار کارایی دارد. بنابر توصیه توسعه‌دهنده این استراتژی بهترین بازه زمانی و جفت ارز برای این نوع استراتژی H1 و EUR/USD است و با توجه به میانگین متحرک بسیاری از محاسبات را انجام می‌دهد. اندیکاتورهای استراتژی Bali یک سیگنال زودهنگام خرید و فروش را نمایش می‌دهند که به تریدر زمان بیشتری را برای ایجاد تغییرات و بررسی فاکتورهای گوناگون می‌دهند.

استراتژی کندل استیک “Fight the tiger”

شما می‌توانید در استراتژی Fight the tiger سودآور و هفتگی از انواع نرخ‌های ارز استفاده کنید. به این ترتیب می‌توان از در هر ترمینال و بازه زمانی یک هفته‌ای از چارت‌ مشخص استفاده کرد که با انواع جفت ارزهای AUDCAD، AUDJPY، AUDUSD، EURGBP، EURUSD، GBPCHF و … کارایی دارد. این استراتژی برای آن دسته از معامله‌گران که به صورت روزانه و با حجم پول محدود در بازار فارکس کار می‌کنند بسیار مفید است.

استراتژی فارکس “Profit Parabolic”

استراتژی فارکس Profit Parabolic یک مدل یونیورسال است که به باور بسیاری از معامله‌گران بهترین استراتژی فارکس به شمار می‌رود. در این استراتژی می‌توانید با استفاده از اندیکاتورهای استاندارد MT4، EMA و Parabolic SAR پیشبینی‌ها و آنالیزهای لازم را انجام دهید. استراتژی Profit Parabolic را می‌توان برای بازه‌های زمانی مختلف به کار برد، اما در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه که نویزهای آن بیش از حد باشد عملکرد پایین‌تری دارد.

 

word image 2144 3 - وبلاگ پارس ژورنال

راهنمای استفاده از بهترین استراتژی فارکس

شما برای استفاده و راه‌اندازی بهترین استراتژی فارکس باید برخی مراحل را به دقت انجام دهید. به طور کلی یادگیری اطلاعات تئوری در کار کردن با انواع استراتژی نقش بسیار مهمی دارد، اما تا زمانی که عملکرد آن‌ها را در محیط واقعی فرا نگیرید کافی نخواهد بود.

مراحل راه‌اندازی بهترین استراتژی فارکس عبارتند از:

 • گام اول: بازگشایی یک حساب دمو و رایگان در فارکس بدون صرف هزینه و نیاز به گذراندن مراحل تایید هویت بتوان استراتژی‌های مختلف را به کار برد و با آن‌ها آشنا شد
 • گام دوم: مطالعه عملکردها و بررسی قابلیت‌های مختلف حساب کاربری تا با ساختار کلی این بازار آشنا شوید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باید آموزش‌های موجود در وبسایت را بخوانید تا شناخت بیشتری کسب کنید
 • گام سوم: با بازگشایی پلتفرم معاملاتی و ورود به فضای کاربری می‌توان انواع استراتژی مانند “Bali” یا “Profit Parabolic” را تنها در شکل MT4 اجرا کرد. بنابراین شانس آن را پیدا می‌کنید که بهترین استراتژی فارکس را در فضای به ظاهر واقعی به کار ببرید.

ویژگی‌های بهترین استراتژی فارکس

بهترین استراتژی فارکس باید برخی ویژگی‌های مشخص را دارا باشد تا بتوان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. شما می‌توانید با توجه به برخی فاکتورها بهترین استراتژی فارکس را برای معاملات خود بیابید. مهمترین ویژگی‌های بهترین استراتژی فارکس عبارتند از:

 • داشتن کمترین تاخیر در نمایش اندیکاتورها: به طور کلی هرچقدر این تاخیر کمتر باشد می‌توانید پیشبینی دقیق‌تری داشته باشید
 • طراحی و منوهای ساده: ساده بودن منوهای بهترین استراتژی فارکس به شما کمک می‌کند تا خیلی ساده و بدون خطا اطلاعات را دریافت کنید و شناخت بیشتری از بازار داشته باشید
 • قابلیت‌های ویژه: یک استراتژی خوب باید با استایل و روش معامله شما هماهنگ باشد و قابلیت‌های خاص را با توجه به نیازهای شما ارائه دهد

word image 2144 4 - وبلاگ پارس ژورنال

پارس ژورنال؛ بهترین پلتفرم برای ذخیره داده‌های معاملات در بازارهای مالی

بهترین استراتژی فارکس یک فضای مناسب را در اختیار شما قرار می‌‌دهد تا در زمان کوتاه و با بالاترین دقت بتوانید آینده بازار و سرمایه‌گذاری خود را پیش‌بینی کنید. شناخت بازار برای کسب سود و پیشگیری از ضررهای مالی اهمیت دارد و بهترین استراتژی فارکس این امتیاز اساسی را در اختیار شما قرار می‌دهد. سادگی، دقت بالا و نداشتن تاخیر از مهمترین امتیازهای بهترین استراتژی فارکس هستند که در کنار هماهنگی با رفتار معاملاتی شما می‌توانند رسیدن به موفقیت را تسهیل کنند.

پارس ژورنال بهترین پلتفرم ایرانی دفترچه معاملاتی است که شانس موفقیت در بازارهای مالی گوناگون را تا حد زیادی بالا می‌برد. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و تجربه معاملاتی بهتری داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با پارس ژورنال می‌توانید به بخش‌های مختلف وبسایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا